Výstava „Praha objektivem tajné policie“ v New Yorku

Invitation to the exhibitionPraha 7. dubna 2010 – Výstava Praha objektivem tajné policie pokračuje ve svém turné po USA. Symbolicky den před příjezdem amerického prezidenta Baracka Obamy do Prahy se v České národní budově v New Yorku na měsíc otevře tato výstava odhalující činnost tzv. Správy sledování komunistické tajné politické policie StB. Vernisáž výstavy zahájil mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Stálé mise České republiky při OSN Martin Palouš a ředitel České národní budovy Petr Fejk. Výstava Praha objektivem tajné policie už byla uvedena v pěti státech. V USA měla zastávky ve Washingtonu a na Harvardské univerzitě – více informací o jednotlivých vernisážích získáte na následujících odkazech:

Fotografie pořízené příslušníky Správy sledování StB budou v New Yorku k vidění do 7. května. O dalším putování výstavy se jedná se zástupci Českých center, která se na organizaci výstav podílejí.

V případě žádostí o fotografie z výstavy či stejnojmenné knihy v tiskové kvalitě mne neváhejte kontaktovat. Jiří Reichl, tiskový mluvčí gsm: +420 725 787 524