Výstava Portréty Pražanů

Autorem výstavy Portréty Pražanů je občanské sdružení POST BELLUM, které s pamětníky natočilo životopisné rozhovory. Jedná se o 27 portrétů pamětníků, kteří mají co říci k historickým událostem uplynulého století v Praze. Většinu současných portrétních fotografií zhotovili studenti katedry žurnalistiky Fakulty sociálních věd UK, dobové snímky jsou pak výsledkem desetileté dokumentační činnosti reportérů POST BELLUM. Osudy Pražanů byly zdokumentovány díky finančnímu přispění Magistrátu hlavního města Prahy, Městské části Praha 3 a Městské části Praha 1. Výstava byla poprvé představena na podzim 2011 na půdě VŠE v Praze a dále byla prezentována na několika základních a středních školách.

Výstava Portréty Pražanů doplní festival Jeden svět na Ohradní

Praha 16. prosince 2016 – Ve dnech 19. až 21. prosince se na pražském Gymnáziu Elišky Krásnohorské koná třináctý ročník festivalu Jeden svět, jehož letošním mottem je #zažij totalitu.

Bohatý program festivalu doplní kromě přednášky ředitele ÚSTR Zdeňka Hazdry také výstava popisující osudy třicítky Pražanů.

Prostřednictvím dokumentárních i hraných komerčních filmů a besed se pořadatelé festivalu z řad studentů snaží přiblížit veřejnosti téma, které se týká nejen dob minulých, ale i současného světa. Tímto tématem je otázka „Co život v totalitě obnáší?“

Výstava Portréty Pražanů, kterou připravil Ústav pro studium totalitních režimů a organizace Post Bellum přináší portréty třiceti pamětníků, kteří sdělují své zážitky z historických událostí v Praze.

Během druhého dne festivalu můžete také navštívit přednášku a debatu s ředitelem ÚSTR Zdeňkem Hazdrou.