Semináře pro učitele

Soudobé dějiny ve škole: Jak učit o válce?

Soudobé dějiny ve škole: Jak učit o válce?

31. 03. 2023, 09:30 / Semináře pro učitele

Druhá světová válka patří mezi nejdůležitější historická témata současnosti. To platí při pohledu do školního vzdělávání, populární kultury, nově vznikajících muzejních expozic či do veřejných diskusí. Seminář se na téma zaměří v široce pojaté vzdělávací perspektivě –⁠ nahlédneme jej skrze muzejní expozice Památníku Zámeček, programy muzejní edukace či vzdělávací pomůcky založené na badatelské výuce. Kapacita semináře byla naplněna, děkujeme za zájem.

Soudobé dějiny ve škole: 50. léta ve výuce

Soudobé dějiny ve škole: 50. léta ve výuce

19. 05. 2023, 09:00 / Semináře pro učitele

Zveme učitele dějepisu a společenských věd na seminář Soudobé dějiny ve škole: 50. léta ve výuce, který proběhne v pátek 19. května 2023 od 9 do 15 v Ústavu pro studium totalitních režimů, nám. Winstona Churchilla 1800/2, Praha 3. Padesátá léta 20. století patří k obdobím, kdy se česká společnost dynamicky proměňovala pod tlakem nástupu komunistické strany k moci. Tyto změny provázené vysokou mírou represe a ideologického působení ovlivnily celou společnost ve všech oblastech života a důsledky některých z nich můžeme vidět i v současnosti. Seminář se zaměří na představení metod a vzdělávacích pomůcek, které jsou zaměřeny právě na toto období a nabízejí oporu pro výuku například o politických procesech, kolektivizaci či protikomunistickém odboji.

HistoryLab: práce s prameny v historickém vzdělávání. Distanční seminář

HistoryLab: práce s prameny v historickém vzdělávání. Distanční seminář

Od 05. 05. 2023 do 26. 05. 2023 / Semináře pro učitele

Zaujala vás aplikace HistoryLab a rádi byste si tuto digitální dílnu pro práci s prameny ve výuce dějepisu vyzkoušeli? Zajímá vás, jak naplno využít její potenciál a jak dávat žákům zpětnou vazbu na práci s prameny? Nabízíme distanční seminář, který vás v několika lekcích s aplikací seznámí. Seminář proběhne v termínu 5.-26. května 2023 distanční formou.