Představili jsme knihu Varšavská smlouva 1985-1991

  • Termín: 30. 06. 2021, 18:00
  • Místo konání: Času dost Café, Široká 1, Praha 1

Ve středu 30. června jsme v Času dost Café (Široká 1, Praha 1) uspořádali prezentaci publikace Varšavská smlouva 1985-1991. Dezintegrace a rozpad. Knihu představil její autor Matěj Bílý, Prokop Tomek z Vojenského historického ústavu a náměstek ředitele ÚSTR Ondřej Matějka.

Monografie analyzuje na základě rozsáhlého archivního výzkumu poslední fázi existence uvedené organizace. V centru pozornosti se nacházejí změny, které v jejím fungování nastaly po nástupu sovětského vůdce Michaila Gorbačova do čela Komunistické strany Sovětského svazu.

Více informací o knize najdete zde.

Fotogalerie

Prosíme hosty, aby dodržovali aktuální ochranná nařízení Vlády ČR proti šíření nemoci Covid 19, zejména nařízení o nošení ochranných prostředků dýchacích cest a o účasti na hromadných akcí (PCR vyšetření na přítomnost viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem ne starší než 7 dní, POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem ne starší než 72 hodin nebo potvrzení o očkování proti onemocnění Covid-19 nebo prodělání nemoci Covid-19). Děkujeme za pochopení.