Pořádali jsme prezentaci knihy rozhovorů s Danou Němcovou

  • Termín: 06. 12. 2021, 19:00
  • Místo konání: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 1

pondělí 6. prosince od 19 hodin byla v Knihovně Václava Havla (Ostrovní 13, Praha 1) uvedena kniha rozhovorů s Danou Němcovou Děj se co děj, nemáte se čeho bát…, kterou jsme vydali společně s nakladatelstvím Torst. S Danou Němcovou a editorem knihy Janem Horníkem (ÚSTR) hovořil Jáchym Topol. Večer uváděl Jan Šulc.

Psycholožka Dana Němcová (*1934) patří k významným osobnostem poválečné české společnosti. Svými myšlenkami, postoji a charakterem ovlivnila velké množství významných osobností – jako přední představitelka českého disentu let sedmdesátých a osmdesátých a členka Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných, po roce 1989 pak jako poslankyně a charitativní pracovnice, věnující se pomoci druhým zejména ve Výboru dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové. Během posledních třiceti let poskytla řadu rozhovorů, včetně vzpomínek rozhlasových. Její memoáry jsou cennou součástí české národní paměti. Kniha vychází z dochovaných rozhovorů, výpovědi z nich pečlivě spojuje a vytváří z nich tak souvislé svědectví o ní i o více než šedesáti letech českého kulturního, společenského a veřejného života. Cennou součástí knihy je její bohatý fotografický doprovod.

Editorem textu svazku, vycházejícího v koedici Ústavu pro studium totalitních režimů a nakladatelství Torst, je Jan Horník.

Více informací o knize najdete zde.

Návštěvníky  žádáme, aby dodržovali opatření proti šíření koronaviru –na vstup do Knihovny Václava Havla si prosím připravte potvrzení o očkování proti Covidu-19 nebo potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 v posledních 180 dnech. Děkujeme za pochopení.