Ve čtvrtek 4. listopadu jsme představili knihu „Zpřetrhané životy“ o československých ženách v koncentračním táboře Ravensbrück

  • Termín: 04. 11. 2021, 18:00
  • Místo konání: Národní památník hrdinů heydrichiády, Resslova 9a, Praha 2

Ve spolupráci s nakladatelstvím Pulchra jsme uspořádali prezentaci knihy historičky Pavly Plaché Zpřetrhané životy. Československé ženy v nacistickém koncentračním táboře Ravensbrück v letech 1939–1945.

Kniha Zpřetrhané životy je první celistvou historickou prací na toto téma a mimo jiné přibližuje v českém prostoru dosud opomíjené aspekty věznění, jako jsou sexualizované násilí, mateřství nebo intimní vztahy mezi ženami v koncentračním táboře. Vůbec poprvé je systematická pozornost věnována i upozaděným skupinám vězeňkyň, jako jsou československé občanky německé národnosti, ženy z Těšínska nebo ženy židovského a romského či sintského původu ze Slovenska a Podkarpatské Rusi.

Autorka Pavla Plachá uvede knihu ve čtvrtek 4. listopadu 2021 v Národním památníku hrdinů heydrichiády v Praze (Resslova 9a, Praha 2) spolu s prof. Danou Musilovou z Univerzity Hradec Králové a Kateřinou Kočkovou, zástupkyní České republiky v Mezinárodním výboru Ravensbrück.

Kniha vychází ve spolupráci Ústavu pro studium totalitních režimů a nakladatelství Pulchra s finanční podporou Ministerstva kultury ČR.

Fotogalerie

Videozáznam

Návštěvníky  žádáme, aby dodržovali opatření proti šíření koronaviru –na vstup si prosím připravte potvrzení o očkování proti Covidu-19, nebo potvrzení o negativním RT-PCR testu, nebo potvrzení o negativním antigenním testu podle aktuálních vládních nařízení. Děkujeme za pochopení.