ÚSTR se představil na Světě knihy 2022

  • Termín: Od 09. 06. 2022 do 12. 06. 2022
  • Místo konání: Výstaviště Praha Holešovice

ÚSTR se podesáté představil na mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy, který se konal 9.-12. června 2022!

Najít jste nás mohli u stánku KD 104 v Křižíkově pavilonu.

Svět knihy je pro nás každoroční příležitostí představit výsledky naší publikační, badatelské a vzdělávací činnosti široké veřejnosti, setkat se s dalšími vydavateli a autory. Pro návštěvníky veletrhu je to jedinečná možnost setkat se osobně s autory našich knih. 

V rámci veletrhu jsme představili dvě naše publikace, a to Zpřetrhané životy. Československé ženy v nacistickém koncentračním táboře Ravensbrück v letech 1939-1945 historičky Pavly Plaché a Anabáze Petra Artona. Příběh uprchlíka z Teplic, letce RAF, obchodníka a agenta komunistické rozvědky v Británii historika Adama Hradilka. Obě prezentace proběhly v Profesním fóru.

V pátek 10. června v 19 hodin v Profesním fóru představila historička Pavla Plachá svoji knihu Zpřetrhané životy. Československé ženy v nacistickém koncentračním táboře Ravensbrück v letech 1939-1945. Jako hosté dále vystoupili Kateřina Kočková, zástupkyně České republiky v Mezinárodním výboru Ravensbrück, a Štěpán Vymětal, psycholog. Akci moderovala Karolína Koubová. Prezentaci jsme uspořádali společně s Nakladatelstvím Pulchra.

V sobotu 11. června v 18 hodin představil na stejném místě svou knihu Anabáze Petra Artona. Příběh uprchlíka z Teplic, letce RAF, obchodníka a agenta komunistické rozvědky v Británii historik Adam Hradilek. Debatu moderoval Jan Blažek. Za spolupráci děkujeme organizaci Post Bellum.

Fotogalerie