Přijďte 17. listopadu na Čaj do archivu

  • Termín: 17. 11. 2022, 13:00
  • Místo konání: Archiv bezpečnostních složek, Na Struze 229/3, Praha 1

Dne 17. listopadu 2022 bude u příležitosti oslav sametové revoluce veřejnosti přístupná i budova Archivu bezpečnostních složek v ulici Na Struze. V rámci Festivalu svobody a dalších akcí, konajících se na Národní třídě, bude možné od 13 do 19 hodin přijít i Na čaj do archivu, jak tuto akci již tradičně nazýváme. Návštěvníci si budou moci prohlédnout ukázky originálních písemností z provenience Státní bezpečnosti, mimo jiné svazky Správy sledování SNB, které byly vedeny na mluvčí Charty 77 a ke kterým je zároveň dochována i rozsáhlá fotodokumentace. K tomuto tématu bude v prostorách Archivu k vidění také výstava Nemohli jsme mlčet. Lidé Charty 77.

Na místě bude možné podat si žádost o vyhledání archiválií nebo se zaregistrovat do aplikace eBadatelna, díky níž je možné studovat některé archiválie z pohodlí domova. Návštěvníci se podívají nejen do badatelny Archivu, ale budou moci také nahlédnout do prostorů, kde je uložená například kartotéka Studijního ústavu MV.

Přijďte se přesvědčit o tom, že archivy jsou otevřenou institucí a posedět si s námi archiváři nad šálkem čaje s možností diskutovat o různých tématech. Pokud se 17. listopadu chystáte na Národní třídu ať už s rodinou nebo přáteli, budeme se těšit na Vaši návštěvu.