Zveme na umístění další tabulky Poslední adresy, tentokrát ve Zlíně

Tabulkou Poslední adresy připomeneme památku protinacistického a protikomunistického odbojáře Štěpána Hovorky, který byl zastřelen 1. prosince 1949 po zátahu Státní bezpečnosti. Pamětní plaketa bude na dům jeho poslední adresy ve Zlíně v ulici Na Výsluní 324 umístěna první prosincový den ve čtvrtek v 15 hodin za přítomnosti příbuzných a zástupců Ústavu pro studium totalitních režimů. Následovat bude v 17 hodin veřejná beseda s historiky a pamětníky o podobách třetího odboje ve zlínské Krajské knihovně Františka Bartoše ve Vavrečkově ulici. Vstup je zdarma.

Projekt Poslední adresa je inspirován německým památníkem obětí holokaustu a jeho Kameny zmizelých, které připomínají oběti holokaustu. Nenápadné tabulky připomínají osudy často zapomenutých obětí komunistického režimu, konkrétních lidí, kteří byli po vykonstruovaných procesech popraveni nebo zemřeli ve vazbě či vězení. Na místo jejich posledního bydliště je instalována kovová pamětní tabulka. Mottem projektu je: Jedno jméno, jeden život, jedna tabulka.

Pro více informací kontaktujte vedoucí projektu Mgr. Editu Jirákovou, Ph.D.: tel. +420 604 123 798, e-mail: edita.jirakova@ustrcr.cz