ZPRÁVA: ÚSTR opětovně vstoupí do Platformy evropské paměti a svědomí

Ústav pro studium totalitních režimů navštívil během své cesty do Prahy ve čtvrtek 7. července Dr. Marek Mutor, předseda Platformy evropské paměti a svědomí. V rámci neoficiálního setkání s ředitelem doc. Ladislavem Kudrnou probrali možnosti opětovného připojení ÚSTR k Platformě.

„Platformu evropské paměti a svědomí považují za velice důležitou instituci. Jsem proto rád, že jsme mohli obnovit jednání o našem členství a spolupráci ve všech směrech. V listopadu se budeme společně podílet na organizování mezinárodní konference Ruská hybridní válka proti demokratickému světu. Výzva pro evropskou paměťovou politiku v rámci předsednictví České republiky v Radě Evropské unie a do buducnosti počítáme například s vytvořením putovní výstavy s tematikou třetího odboje,“ uvedl doc. Kudrna.

Dr. Marek Mutor naproti tomu řekl: „Velmi nás těší zájem a snaha Ústavu pro studium totalitních režimů o obnovení svého členství v Platformě. Vždyť ÚSTR byl jednou ze zakládajících institucí. Bylo nám velmi líto, že před lety váš ústav Platformu opustil, proto velice pozitivně vnímám snahy nového vedení o opětovné členství. Rozběhli jsme jednání v téhle věci, a myslím, že nic nebude bránit tomu, aby se ÚSTR staronovým členem Platformy v listopadu stal.“