Vydali jsme knihu Přežít Katyň anglické autorky Rogoyské


(29. 11. 2023) – Společně s knihkupectvím a nakladatelstvím Kalich vydává v těchto dnech Ústav pro studium totalitních režimů knihu Jane Rogoyské Přežít Katyň – Stalinův masakr a hledání pravdy. Křest této publikace proběhl v úterý 28. listopadu v pražském knihkupectví Božská Lahvice v Praze.

Kniha Přežít Katyň dokumentuje a komentuje zatvrzelé a zoufalé hledání odpovědí, které trvalo desítky let, a zaměřuje se na osudy těch, kteří byli v největším ohrožení. Vypráví o mužích, kteří masakru unikli a o polských občanech, válečných forenzních vyšetřovatelích, jejichž hledání pravdy tváří v tvář nevypočitatelnému a naprosto bezohlednému nepříteli si vyžádalo obrovskou osobní daň. Tato strhující rekonstrukce jednoho z nejhrůznějších a nejděsivějších zločinů druhé světové války je naprosto strhujícím čtením a odhaluje jeho toxické dědictví. Autorka je britská spisovatelka a filmařka polského původu, z anglického originálu Surviving Katyn pro české čtenáře přeložili Petruška Šustrová a Zdeněk Hron.

Při představení knihy v Božské lahvici vystoupili v debatě ředitel Polského institutu v Praze Piotr Krygiel a historik Ústavu pro studium totalitních režimů Jan Vajskebr. Knihu Přežít Katyň. Stalinův masakr a hledání pravdy si můžete zakoupit ve vybraných knihkupectvích nebo prostřednictvím internetu na stránkách knihkupectví Kosmas.


Zpracoval MARTIN VACEK

Související: