Pavlína Formánková, Petr Koura: Žádáme trest smrti! Propagandistická kampaň provázející proces s Miladou Horákovou a spol.

Proces s Miladou Horákovou a dalšími dvanácti obžalovanými je považován za „největší politický proces“ a stal se symbolem komunistické zlovůle. Jednalo se o první politický monstrproces a kampaň, která ho doprovázela neměla, svou propracovaností a mohutností u nás dosud obdoby. Cílem této knihy je přiblížit čtenáři, jak byla kampaň připravována i jak probíhala. Čtenář se dovídá, jakým způsobem se na ní podílely stranické a státní orgány, tisk, rozhlas, film, veřejnost, včetně dětí, i to, jak se proces odrazil v tehdejších karikaturách, básních a divadelní hře. Publikace je rozdělena do dvou částí. První tvoří úvodní studie, která kampaň popisuje, druhou edice 150 vybraných dokumentů.

Publikace je volně ke stažení zde.

ÚSTR, Praha 2008, 1. vydání, 616 s., ISBN 978-80-87211-03-8

Knihu Žádáme trest smrti! Propagandistická kampaň provázející proces s Miladou Horákovou a spol. si můžete zakoupit ve vybraných knihkupectvích nebo prostřednictvím internetu na stránkách knihkupectví Kosmas.cz.