Paměť národa na Letné

V pondělí 1. října byla otevřena multimediální expozice Paměť národa v Praze na Letné, která je umístěna v prostorách pod bývalým Stalinovým pomníkem. Partnerem výstavy je Ústav pro studium totalitních režimů.

Výstava je věnovaná stoletému výročí založení Československa a zaměří se hlavně na dvě totality, kterými naše země prošla – nacistickou a komunistickou. V jedné části výstavy pod Stalinem vás čekají autentická vyprávění lidí, jejichž příběhy jsou zaznamenány na portálu Paměť národa. Jsou rozdělená do devíti kapitol. V pravé části expozice pak budeme působit hlavně na vaše smysly, na chvíli se ocitnete ve vlaku kamsi do neznáma, v kokpitu letounu Spitfire, v kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje, padne na vás hrůza vyšetřovny StB nebo vás obklopí euforie sametové revoluce. Součástí výstavy jsou také příběhy 20. století, které najdete na výstavních panelech na Letné. A poslední část expozice také určitě nepřehlédnete – je na místě někdejšího pomníku, dnešního metronomu. Připomíná nesvobodu, násilné rozdělení světa a třeba také zdi mezi námi.

Otevřeno:
Út–pá 08:30–19:00 (prodej vstupenek končí v 18 hod.) / so a ne 10:00–19:00
Ve všední dny 8.30–14.30 mají školní skupiny přednost před individuálními návštěvníky.
Vstupné 100 Kč, zdarma: děti a mládež do 18 let, studenti, školní skupiny, senioři nad 65 let, držitelé karty ZTP a ZTP/P, členové Klubu přátel Paměti národa.