Výstava Václav Havel v Boskovicích

  • Termín: Od 02. 12. 2017 do 20. 12. 2017
  • Místo konání: Boskovice, Radniční věž

Ve spolupráci s paní senátorkou Jaromírou Vítkovou a Městským úřadem v Boskovicích byla 2. prosince zahájena další repríza výstavy Václav Havel – Politika a svědomí.

Na šestadvaceti panelech najde návštěvník slavné i méně známé myšlenky z Havlových textů či veřejných projevů. Citáty doprovázejí fotografie: čistě havlovské i aktualizační, které mají podtrhnout naléhavost výzev. Mnohé z nich promlouvají v současné době s překvapivou silou.

Vernisáž zahájila senátorka Jaromíra Vítková, dále vystoupil ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Zdeněk Hazdra a samotný autor výstavy Jan Hron. Zahájení výstavy oživilo hudební vystoupení Michala Knödla s kytarou v doprovodu zpěvačky Ivany Voříškové.

„Výstava se poskládala víceméně sama. Se znalostí Havlových textů člověka brzo napadne, kam a pro co sáhnout. Při přípravě byla zároveň důležitá i jistá dávka odvahy. Havla často považujeme za neškodnou součást minulosti. Jenže mnohé z toho, co napsal či řekl, dráždí do dneška, může to dokonce pro leckoho představovat politicky výbušný materiál,“  říká o výstavě autor Jan Hron.

Výstava bude ve sklepních prostorách Radniční věže přístupná veřejnosti do 20. prosince 2017. Otevírací doba je pondělí až pátek 9.00 až 16.00 hodin.

Fotogalerie