Výstava Václav Havel – Politika a svědomí v Klášterci nad Ohří

  • Termín: Od 02. 11. 2018 do 26. 11. 2018
  • Místo konání: Galerie Kryt, Klášterec nad Ohří

V Galerii Kryt v Klášterci nad Ohří můžete od 2. do 26. listopadu 2018 navštívit výstavu Václav Havel – Politika a svědomí. Výstava je uvedena v rámci výstavního cyklu Osudové osmičky.

Na šestadvaceti panelech najde návštěvník slavné i méně známé myšlenky z Havlových textů či veřejných projevů. Citáty doprovázejí fotografie: čistě havlovské i aktualizační, které mají podtrhnout naléhavost výzev. Mnohé z nich promlouvají v současné době s překvapivou silou.

„Výstava se poskládala víceméně sama. Se znalostí Havlových textů člověka brzo napadne, kam a pro co sáhnout. Při přípravě byla zároveň důležitá i jistá dávka odvahy. Havla často považujeme za neškodnou součást minulosti. Jenže mnohé z toho, co napsal či řekl, dráždí do dneška, může to dokonce pro leckoho představovat politicky výbušný materiál,“  říká o výstavě autor Jan Hron.

Výstava měla premiéru v pražském Českém centru v roce 2016 u příležitosti nedožitých osmdesátin Václava Havla a od té doby putuje po celé České republice. V zahraničí byla uvedena například ve Štrasburku, Curychu, Jerevanu nebo Islámábádu.