Výstava Fotbal v undergroundu na plzeňském veletrhu Svět knihy 2018

  • Termín: Od 21. 09. 2018 do 31. 10. 2018
  • Místo konání: DEPO2015, Presslova 14, Plzeň

Komiksová výstava Fotbal v undergroundu doplní program letošního plzeňského veletrhu Svět knihy 21. a 22. září v DEPO2015.

Po násilně rozehnaném koncertu v Rudolfově u Českých Budějovic na jaře roku 1974 se pro underground staly vítanou příležitostí k setkání fotbalové zápasy. „Když bylo nejhůř a nešlo se scházet pod kulturní záminkou, když nešlo držet kytaru v ruce, zvolili androši fotbal,“ vysvětluje autor výstavy František Stárek Čuňas z Ústavu pro studium totalitních režimů. „Ze začátku Veřejná bezpečnost fotbalové zápasy nesledovala tak pozorně jako koncerty a jiné kulturní akce,“ dodává Stárek.

Fenomén undergroundových fotbalových utkání přiblíží plenérová komiksová výstava v kombinaci s webem a herní aplikací, které zájemce a zájemkyně seznámí s okolnostmi a důvody pořádání fotbalových zápasů, včetně unikátních fotografií a souvisejících dokumentů.

Výstava bude v DEPO2015 k vidění i po skončení veletrhu Svět knihy až do 31. října 2018.

Výstava měla premiéru na veletrhu Svět knihy v Praze a představila se také v rámci výstavy Oblastního muzea v Chomutově „Underground a bigbít na Chomutovsku“.

www.fotbalvundergroundu.cz

Herní aplikace:

Google Play

App Store