V Památníku Terezín jsme si připomněli účast šlechty v protinacistickém odboji

  • Termín: 07. 02. 2022, 15:00
  • Místo konání: Malá pevnost Terezín

Památník Terezín, Ústav pro studium totalitních režimů a Plzeňská filharmonie zvali na vzpomínkovou akci k 77. výročí popravy Zdeňka Bořka-Dohalského Pocta Bedrníkovi. Ohlédnutí za osudy hraběte Zdeňka Bořka-Dohalského (1900–1945) a dalších příslušníků šlechty v okupované vlasti i na frontových liniích.

Vzpomínková akce se konala v pondělí 7. února 2022 (v den 77. výročí Dohalského popravy v Malé pevnosti Terezín).

Záštitu nad konáním akce převzal Martin Baxa, ministr kultury ČR, Ladislav Chlupáč – senátor Senátu Parlamentu ČR za Litoměřicko a Slánsko, starosta Litoměřic, a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Program:

15:00               setkání účastníků v prostoru před kinem Malé pevnosti a společný přechod na bývalé popraviště, kde proběhne položení květin

16:00               v předsálí kina Malé pevnosti pohovoří o osudech Zdeňka Bořka-Dohalského a dalších příslušníků šlechty v protinacistickém odboji (např. Jindřicha Kolowrata-Krakovského, Karla a Františka Schwarzenbergových, Františka Kinského, Manfreda Becketta Czernina či Eduarda a Maxe Lobkowiczových) historik a ředitel ÚSTR Zdeněk Hazdra, hudební vystoupení obstará komorní trio v režii Plzeňské filharmonie ve složení: Jana Pavlíčková (flétna) a Lukáš Pavlíček (hoboj) a Lenka Kavalová – ředitelka Plzeňské filharmonie (violoncello)

17:30               zakončení vzpomínky

Akce se koná v rámci platných hygienických opatření.

Fotogalerie