V Boskovicích je k vidění výstava fotografií z obléhání Kyjeva

  • Termín: Od 07. 07. 2022 do 30. 07. 2022
  • Místo konání: Boskovice, Sýpka, ulice Sadová

Na XXX. ročníku Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice se představila výstava Kyjev: Reportáž z jednoho dne – 8. března 2022. K vidění byla po celou dobu festivalu od 7. do 10. července a je zde i po jeho skončení až do 30. července v Sýpce Boskovice, ul. Sadová. Českou verzi putovní výstavy připravil Ústav pro studium totalitních režimů.

Otvírací doba: pondělí-sobota 9-17 hod. 

Během jediného únorového dne se hlavní město Ukrajiny Kyjev stalo bojištěm a symbolem současného boje Ukrajinců za svobodu a nezávislost. Národní muzeum dějin Ukrajiny za II. světové války, jehož původním posláním je dokumentace války, se pokusilo o zachování svědectví o jednom z dnů ruské invaze. I když se jedná o subjektivní pohled autora, díky fotografiím z obléhání Kyjeva lze získat představu, jak radikálně se během necelých dvou týdnů změnil život obyčejných obyvatel města.

Výstava vznikla ve spolupráci Národního muzea dějin Ukrajiny za II. světové války, Bezpečnostní služby Ukrajiny, Kyjevského městského úřadu a Ministerstva kultury a informační politiky Ukrajiny.

Autorka fotografií: Olena Šovkopljas

Autor původní ukrajinské verze: Jurij Savčuk, generální ředitel Národního muzea dějin Ukrajiny za II. světové války  www.warmuseum.kiev.ua

Česká verze: Ústav pro studium totalitních režimů

Fotogalerie

Náhledy panelů