Liberecká univerzita hostí výstavu fotografií z březnového obléhání Kyjeva

  • Termín: Od 16. 08. 2022 do 15. 09. 2022
  • Místo konání: Technická univerzita v Liberci

Ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci pořádáme reprízu výstavy Národního muzea dějin Ukrajiny za II. světové války Kyjev: Reportáž z jednoho dne – 8. března 2022. K vidění zde bude do 15. září.

Českou verzi připravil ÚSTR.

Během jediného únorového dne se hlavní město Ukrajiny Kyjev stalo bojištěm a symbolem současného boje Ukrajinců za svobodu a nezávislost. Národní muzeum dějin Ukrajiny za II. světové války, jehož původním posláním je dokumentace války, se pokusilo o zachování svědectví o jednom z dnů ruské invaze. I když se jedná o subjektivní pohled autora, díky fotografiím z obléhání Kyjeva lze získat představu, jak radikálně se během necelých dvou týdnů změnil život obyčejných obyvatel města.

Výstava vznikla ve spolupráci Národního muzea dějin Ukrajiny za II. světové války, Bezpečnostní služby Ukrajiny, Kyjevského městského úřadu a Ministerstva kultury a informační politiky Ukrajiny.

Autorka fotografií: Olena Šovkopljas

Autor původní ukrajinské verze: Jurij Savčuk, generální ředitel Národního muzea dějin Ukrajiny za II. světové války  www.warmuseum.kiev.ua

Fotogalerie