30. výročí sametové revoluce si připomeneme na mezinárodní konferenci

  • Termín: Od 06. 11. 2019 do 08. 11. 2019
  • Místo konání: Senát Parlamentu České republiky, Valdštejnské nám. 17/4, Praha 1

U příležitosti 30. výročí sametové revoluce pořádá předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera, Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v. v. i., Ústav pro studium totalitních režimů a Akademie věd ČR mezinárodní konferenci Demokratická revoluce 1989: Třicet let poté.

Konference se zaměří na témata spojená s mezinárodními i domácími souvislostmi pádu komunistického režimu a jeho následnou transformaci. Jak se dnes vnímá generace studentů z r. 1989? Co se během listopadových událostí odehrávalo v politických institucích? Jakou cestu ušla česká média? A jak se změnila česká společnost? Tyto a další otázky se pokusí zodpovědět odborníci z oblasti historie, sociologie, politologie a psychologie z českých i zahraničních vědeckých výzkumných institucí.

Konference se koná 6. – 8. listopadu 2019 v prostorách Senátu Parlamentu České republiky (Valdštejnské náměstí 17/4, Praha 1).

Program konference_CZ

Program konference_ENG

Změna programu vyhrazena.

Upozorňujeme, že pro vstup do Valdštejnského paláce je třeba průkaz totožnosti. Z akce bude pořízen audiovizuální záznam, který může být zveřejněn.

Registrace na konferenci